Monika Kněžková

e-mail: monika@monikaknezkova.com
e-mail uvedený v inzerci: 1anecnice@email.cz

tel: 773 514 975

www.monikaknezkova.com
Toto je úřady prozatím neschálený a absolutně dobrovolný projekt.
Chcete-li nezištně - odměnou Vám bude osobní dobrý pocit a sdílená úroda - přispět ke zlepšení společného městského prostředí, můžete sebrat odvahu a začít vysazovat vše, co kromě krásného vzhledu dává i úrodu. Vysazujte ve společném městském prostoru ovocné stromky (s ohledem na děti nejlépe zákrsky), ořešáky, ovocné keře a menší ovocné dřeviny. Můžete zkusit i jahodníky, mailnovníky, ostružiníky a jim podobné. Třeba najdete místo i pro jednoleté plodiny, jak jsou dýně, papriky, okurky, rajčata a jiná zelenina. Fantazii se v tomto ohledu meze nekladou. Tenhle projekt potřebuje jen odvahu, vytrvalost (pravděpodobně Vám několikrát vaši snahu zničí) a naprostou nezištnost ve sdílení ( tedy zůstat v pohodě, i když na vás z úrody nezůstane ani třešinka). Úmyslem je postupně vybudovat ve městě zahradu určenou všem lidem dobré vůle a čistých úmyslů, v níž se i bezdomovci naučí starat nejen o sebe, ale naučí se i dávat do společného. Situaci vidím tak, že na venkovské farmy všichni utéci nemůžeme. Tedy je třeba naše městské prostředí přetvořit tak, aby v něm bylo dobře všem a rozhodně neplatí, že když je někdo hmotně v pohodě nyní, musí být hmotně v pohodě pořád. Toto je drobnost bez velikých investic, kterou můžete naše velké lidské společenství obdarovat. Netroufáte-li si na veřejná prostranství, můžete po dohodě se sousedy začít na dvorcích vašich činžovních domů. Přeji všem odvážným mnoho úspěchů ve společném snažení.
Máte-li někdo vliv na činnost úřadů, můžete zkusit zapůsobit i v této oblasti. Příznivé změny v legislativních pravidlech by celou věc velice usnadnily. Děkuji.
Další a poněkud složitější záležitostí je chov drobného hospodářského zvířectva ve městě. Příklad: Představou je drůbež volně žijící na veřejných zelených plochách. Drůbež žije v naprosté volnosti svým přirozeným způsobem a to včetně rozmnožování. Každý má možnost si dojít a vzít pro svou vlastní potřebu (výhradně a s plnou zodpovědností) pro vajíčko, či pro maso (v tomto případě dotyčný musí být schopen zvíře chytit a zpracovat včetně samotného zabití). Je důležité, aby se lidé naučili oplátkou za tuto možnost , dobrovolně sami od sebe poostarat zvířátkům o střechu a o krmení v době nedostatku. Tenhle způsob je postaven na vzájemné spolupráci lidí a respektu vůči samotným zvířatům. Lze tak chovat, či lépe řečeno nechat žít, například i zvířata poskytující mléko. Mléko lze totiž získat od zvířete darem. Bude darováno ochotně v okamžiku, kdy budou matkám mláďata ponechána a bude respektována jejich přirozená potřeba potravy. Současná mléčná plemena skotu jsou už dávno vyšlechtěna k mléčné nadprodukci. Tento stav lze v pohodě skloubit s přirozeným životem zvířat a brát si od zvířat pouze nadbytek, při současném ponechání dostaku přirozené stravy pro dotyčná mláďata - neboli nemusí se ta vemena vždy vyždímat úplně do sucha....Jsem přesvědčena, že v okamžiku, kdy zvířata poznají změnu lidského přístupu směrem k respektování jejich přirozenosti, tak v tom okamžiku budou zvířata daleko ochotnějši, darovat své mléčné přebytky lidem.....Tento způsob fungování však od lidí vyžaduje absolutní zodpovědnou nesobeckost.
19.11.2014 12:32:55
Monika Kněžková
Zde uvádím termíny veškerých akcí na kterých tančím, či se jich účastním jiným tvůrčím způsobem. :)

Těším se na Vás Monika Kněžková
Monika Kněžková

tel: 773514975

email: monika@monikaknezkova.com
email uvedený v inzerci: 1tanecnice@email.cz
www.monikaknezkova.com

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one