Monika Kněžková

e-mail: monika@monikaknezkova.com
e-mail uvedený v inzerci: 1anecnice@email.cz

tel: 773 514 975

www.monikaknezkova.com
Slunečnicová semínka patří k jedněm z nejvýživnějších potravin dostupných člověku. Jsou vynikajícím zdrojem esenciálních mastných kyselin a bílkovin. Když se zamyslíme nad tím, že z jednoho nepatrného semínka vyraší nádherná, až tři metry dlouhá rostlina s těžkým květem, který se po celý den otáčí za sluncem, aby absorboval co nejvíce slunečního záření, není divu,že semínka jsou tak napěchována energií. Slunečnicové bochánky mohou být sladké nebo pikantní, mohou se přikusovat k dezertům nebo jíst s dipy.

1 šálek slunečnicových semínek, 1/4 šálku rozinek nebo 2 lžičky tamari, trocha vody

Semínka pomeleme co nejjemněji a v robotu je smícháme s rozinkami nebo s tamari. Vody přidáme jen tolik, aby nám vzniklo hustší těsto. Nyní můžeme prsty z těsta uždibovat malé kousky, které zpracujeme v malé bochánky o průměru asi 4 cm. Hotové bochánky naskládáme na malý podnos, přikryjeme utěrkou a necháme několik hodin v teple, aby povrch vyschnul a vytvořila se křupavá kůrčička.

Varianty:

(osobní tip) Slunečnicové bochánky s kokosem - k slunečnicovým semínkům a rozinkám přidáte datle (cca 1/4 - 1/2 šálku) a těsto v robotu uděláte trošku řidší, než je to na základní slunečniclvé bochánky. Přendáte je do misky nebo na vál a přisypete strouhaný kokos v takovém množství, abyste docílili požadované hustší těsto. Z těsta uždibujete kousky a tvarujte kuličky. Hotové kuličky obalte ve strouhaném kokosu. Pokud Vám úplně čerstvé bochánky připadají nahořklé, nechte je několik hodin rozležet v chladu - počáteční nahořklou chuť ztratí a zůstanou chuťově jemné sladké nepečené kuličky. Můžete je použít jako cukroví na Vánoce. Jsou daleko lahodnější, než klasické rumové kuličky z piškotů, cukru a tuku. Pokud se neobejdete bez rumové příchuti, můžete zkusit lžíci rumu přidat do slunečnicových kuliček - to jsem však nevyzkoušela, chutnají mi totiž tak, jak jsou. :)
03.04.2014 10:18:59
Monika Kněžková
Zde uvádím termíny veškerých akcí na kterých tančím, či se jich účastním jiným tvůrčím způsobem. :)

Těším se na Vás Monika Kněžková
Monika Kněžková

tel: 773514975

email: monika@monikaknezkova.com
email uvedený v inzerci: 1tanecnice@email.cz
www.monikaknezkova.com

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one