Monika Kněžková

e-mail: monika@monikaknezkova.com
e-mail uvedený v inzerci: 1anecnice@email.cz

tel: 773 514 975

www.monikaknezkova.com
Základní recept:

Základní příměs tohoto receptu tvoří celá pšeničná nebo žitná zrna namočená asi na 15 hodin do vody a pak naklíčená během dvou tří dnů. Snažíme se totiž docílit konzistence běžného těsta, tedy těsta, které budeme moci hníst a válet, aniž by se nám drobilo a lámalo. Namočené a naklíčené obilky již obsahují dostatek vody, aby se daly zpracovat, je-li však těsto příliš suché, vždycky do něj můžeme přidat trošku vody nebo oleje. Pokud je naopak těsto řídké, přidáme do něj trochu vloček z pšeničných klíčků.

Namočená a naklíčená zrna nasypeme do robotu a co nejjemněji je pomeleme. Pak přidáme trochu oleje a těsto vytvarujeme do bochánku. Ten položíme na vál posypaný vločkami z pšeničných klíčků, aby se nám těsto nelepilo a rozválíme válečkem na oválnou placku. Místo válečku můžeme bochánek do potřebné placky vytvarovat pouze dlaní. Vyválenou placku necháme "péci" na teplém místě zhruba 6-12 hod.,přičemž jej po uplynutí několika hodin obrátíme širokou obracečkou. (Sušený na slunci je však nejchutnější) (osobní tip - místo velké placky můžete vytvořit malé placičky)

Variace:

Chléb se zeleninou - K naklíčené pšenici přidáme půl sklenice nastrouhané zeleniny dle chuti a vše dobře rozmixujeme (osobní tip - můžete přidat drť, která vám zbyla po odšťavnění například mrkvičky ). Těsto dochutíme trochou zeleninové vegety a posypeme lžící sezamových semínek, máku nebo kmínu. Přidat můžeme také špetku sušených bylin.
03.04.2014 10:19:54
Monika Kněžková
Zde uvádím termíny veškerých akcí na kterých tančím, či se jich účastním jiným tvůrčím způsobem. :)

Těším se na Vás Monika Kněžková
Monika Kněžková

tel: 773514975

email: monika@monikaknezkova.com
email uvedený v inzerci: 1tanecnice@email.cz
www.monikaknezkova.com

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one