Setkání s Kyliánovým nadačním fondem v Praze a představení Kyliánova tanečního archivu

V pátek 12.1.2018 jsme se s řadou dalších tanečnic, tanečníků a zájemců o tento obor setkali v Knihovně HAMU, která se nachází v Praze na Malostranském náměstí.
Důvodem bylo setkání s Kyliánovým nadačním fondem v Praze, který sídlí na Anenském náměstí a představení Kyliánova tanečního archívu, který sídlí na tomto místě v uvedené knihovně.
Knihovna

Knihovna

nebo Literární studovna
V první/vstupní místnosti knihovny Hamu naleznete několik studijních míst, na kterých je k dispozici PC s on line přístupem na webové stránky HAMU. Zde se nachází též elektronický katalog CARMEN. V tomto katalogu najdete zcela unikátní kompletní Kyliánův video archiv. Dále si zde můžete vyhledat jakoukoli položku od knih a časopisů, přes CD a DVD, až po řadu tanečních videozáznamů, které se ve fundusu knihovny nacházejí.
Veškeré materiály jsou k nastudování přístupné zde, na místě. Ojediněle, ve zdůvodněných případech. lze vytvořit speciální přístupová hesla pro externí přístup ke katalogu. Knihy a tiskoviny se domů půjčují pouze na kauci.
Tiskoviny

Tiskoviny

jsou k dispozici tiskoviny odborné i denní tisk
Na chodbě se nachází řada oddělených studijních míst. Najdete zde také koutek s časopisy. Veškeré místnosti určené ke studiu najdete při příchodu do chodby po své pravé ruce.
Zajímavá je Velká studovna, ve které je umístěno odborně laděné pianino. Na něm si můžete vlně přehrát skladby, které vás zajímají. Dále je tu umístěna velká LCD obrazovka, propojená s internetem. na ní lze sledovat on-line záznamy, například z Metropolitní opery.
Studovna

Studovna

Úplně vzadu se nachází Literární studovna/příruční knihovna. Zde naleznete řadu odborných publikací z hudebního a tanečního oboru. Je tu množství slovníků, jak všeobecných tak odborných. Také tu můžete studovat po ročnících svázané odborné časopisy, například kompletní Taneční listy.
V archivu je k dispozici přístup do zpoplatněných elektronických katalogů. Přístup do těchto katalogů je poskytován/financován přímo HAMU. Namátkou jmenuji katalog NAXOS.
Promítání

Promítání

Kiliánova nejnovějšího filmu
Snahou Kyliánova tanečního archivu je obsáhnout vše, co souvisí s pohybovým uměním.
Naleznete tu přibližně 4.000 knih. K dispozici jsou studenty HAMU vytvořené diplomové a nyní i některé disertační práce.
Ke shlédnutí je připraveno 12.000 videozáznamů.
Stačí přijít, vyhledat a na místě nastudovat.Na závěr setkání jsme měli možnost shlédnou Kyliánův nejnovější taneční film Scalamare, který měl premiéru v roce 2017.
Tisková zpráva 
Kyliánův nadační fond v Praze a den otevřených dveří Kyliánova tanečního archivu
17.10.2019 19:41:05
Monika Kněžková
Termíny a informace o mých veřejných akcích. + Potvrzené termíny neveřejného charakteru.
Podrobné informace v detailu kalendáře (klikněte na název rubriky)
Vzhledem k současné situaci v celé republice jsem v kalendáři pozastavila uvádění obsazených termínů. Pracovní záležitosti řeším v podstatě ze dne na den. Po ukončení výjimečného stavu, se navrátím k běžnému režimu. Děkuji za pochopení. Monika
Monika Kněžková

tel: 773514975

email: monika@monikaknezkova.com
email uvedený v inzerci: 1tanecnice@email.cz
www.monikaknezkova.com

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one